XVI Konferencja Sedina Broker

2017-09-22

W dniach 22-23.09.2017 w stylowych wnętrzach Pałacu Mierzęcin gościliśmy uczestników XVI Konferencji Sedina Broker zorganizowanej przez kancelarię Sedina Broker sp. z o.o. wspólnie z partnerami : Ergo Hestia SA oraz Deloitte Doradztwo Podatkowe.

Interesujące, aktualne i przydatne - to przymiotniki najczęściej używane w odpowiedziach uczestników Konferencji na pytanie o ocenę tematów omawianych przez prelegentów.

Wykład Macieja Relugi - Głównego Ekonomisty oraz Członka Zarządu BZ WBK -  traktował  o  Perspektywach gospodarczych na rok 2018. Przy okazji omawiania barier rozwoju gospodarki i przedsiębiorstw wywiązała się ciekawa dyskusja w temacie relacji pracownik - pracodawca.

Kamil Bara - Dyrektor Biura Odpowiedzialności Cywilnej w Ergo Hestia SA omówił relacje i odpowiedzialność uczestników procesu inwestycyjnego (budowy) ze szczególnym uwzględnieniem odpowiedzialności Inwestora.  Podawane przykłady szkód i rozstrzygnięć sądowych były zaskakujące i - sądząc po zadawanych w kuluarach pytaniach - skłoniły wielu uczestników Konferencji do rewizji dotychczasowego podejścia do kwestii zabezpieczania ryzyk w procesie budowlanym.

Podatki i zmiany w prawie podatkowym interesują wszystkich przedsiębiorców, dlatego w trakcie wykładu o - Planowanych zmianach w podatkach dochodowych na 2018 rok - prowadzonym przez Agnieszkę Ostrowską i Krzysztofa Wojtowicza z Deloitte Doradztwo Podatkowe - prelegenci otrzymali najwięcej pytań.

Zadania inwestycyjne jednostek samorządu terytorialnego - nowe wyzwania, to  tytuł prezentacji Stanisława Lipińskiego - Skarbnika Miasta Szczecina.  Podawane informacje budziły zainteresowanie przede wszystkim mieszkańców Szczecina - choć zagadnienia związane z problematyką finansowania zadań inwestycyjnych samorządów są analogiczne także w innych JST.

Część wieczorną Konferencji uświetnił Andrzej Poniedzielski. Było i refleksyjnie i wesoło. Z przewagą wesoło.

Dodatkową atrakcją wieczoru stanowiła degustacja wyrobów Szczecińskiej Fabryki Wódek STARKA. Także tych najstarszych.


copyright 2017 Sedina Broker